Comming soon - Agarthi !!!

• 2693 replies
  • 187097 views

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

*

Offline djukak

• 111
  • +6/-0
Odg: Comming soon - Agarthi !!!
« Reply #2664 : Subota, 30, Kolovoz, 2014, 16:20:36 »
Jel ima Agarthija na kioscima u Hrvatskoj ili Srbiji? Nema. Kao sto ni VC nema u Hrvatskoj a Ludens je u Srbiji prisutan u vidu Esse-Gesse stripova i PSDZ jer tu VC verovatno nije imao zamerku. Jednostavno, ako imas licencu za odredjenog junaka(e), podrazumeva se da ces je maksimalno iskoristiti i "spreciti" konkurenciju da ti "preotima" kupce (dodjes na kiosk i radije uzmes Ludens nego VC jer si njega prvo primetio).

Sve je to u redu i razumem. Ali Agarthi i nije izdavač. To su prestali biti kada godinu dana nisu izbacili niti jedno izdanje. TAko da mogu samo da proizvedu kontraefekat.
U svakom slučaju, za kupovinu ću se svakako snaći, bili stripovi na kiosku ili ne. Eff agarthi.
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.

*

Offline Wilding

• *
  • 2
  • +1/-0
« Reply #2663 : Petak, 29, Kolovoz, 2014, 09:53:34 »
Glume neke ljubitelje stripova a unistavaju ionako malo trziste. Mogu izdati milion svojih stripova, ali ja cu se i dalje drzati Ludensa, Strip-agenta i libellusa.
Hoce da izdaju Alan forda, a ne mogu dovrsiti serijale od 14 brojeva: Jan dix i Skriveno lice. Wtf xD

*

Offline maki

• 450
  • +14/-11
« Reply #2662 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 22:08:45 »
ma gledaj, Colt, još se nas treba uvlačiti u sukobe izdavača pa da npr. Texa kojeg AC ni ne izdaje možda ne imadnemo u BiH? To ništa ne štiti njih kao izdavača, neće izbacivanje Texa privući nekog na Jana Dixa.
Reko sam primjer s Tellerom gdje bi ih iole razumio ali ovo nema veze s vezom već čisto hoće da sve stripove moradnemo nabavljati kod njih. Ja to tako doživljavam

*

Offline Jonah Hex

• 215
  • +8/-1
« Reply #2661 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 21:51:06 »
Agarti je i kao striparnica nula,i kao izdavac cista nula.
Skoro tri godine se vodi euforicna prica o stripovima,a ne znam da li su za to vrijeme izdali vise od dvadesetak izdanja.
Da ne pricamo o striparnici gdije nas bombarduju Politikinim Zabavnikom (ako i njega ne dozive kao konkurenciju)ili
dw mangama koje prodaju po cjeni od 10km.

Druga stvar u BIH pored Bosnjaka zive i Srbi i Hrvati,tako da sasvim logicno da se Ludens i VC dozivljavaju kao maternje izdavacke kuce.

Najgore od svega je to sto Agarti do sada nije nista dao konkretno,a pokusava da uzme sve ljubiteljima stripa u BIH,
I kad ponudi nešto svoje (Valtera) ni to nije vrijedan izdati. >:(

*

Offline branko80

• *
  • 46
  • +5/-0
« Reply #2660 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 21:31:36 »
Agarti je i kao striparnica nula,i kao izdavac cista nula.
Skoro tri godine se vodi euforicna prica o stripovima,a ne znam da li su za to vrijeme izdali vise od dvadesetak izdanja.
Da ne pricamo o striparnici gdije nas bombarduju Politikinim Zabavnikom (ako i njega ne dozive kao konkurenciju)ili
dw mangama koje prodaju po cjeni od 10km.

Druga stvar u BIH pored Bosnjaka zive i Srbi i Hrvati,tako da sasvim logicno da se Ludens i VC dozivljavaju kao maternje izdavacke kuce.

Najgore od svega je to sto Agarti do sada nije nista dao konkretno,a pokusava da uzme sve ljubiteljima stripa u BIH,
Ja nisam odavle!

*

Offline DMX

• 435
  • +15/-9
    • Okružen Mrtvima - The Walking Dead - DOWNLOAD
« Reply #2659 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 21:15:32 »
Jel ima Agarthija na kioscima u Hrvatskoj ili Srbiji? Nema. Kao sto ni VC nema u Hrvatskoj a Ludens je u Srbiji prisutan u vidu Esse-Gesse stripova i PSDZ jer tu VC verovatno nije imao zamerku. Jednostavno, ako imas licencu za odredjenog junaka(e), podrazumeva se da ces je maksimalno iskoristiti i "spreciti" konkurenciju da ti "preotima" kupce (dodjes na kiosk i radije uzmes Ludens nego VC jer si njega prvo primetio).

Koliko sam ja primijetio, a i spominjao sam tu prije, na bonelli stranici nigdje više nema ime Agarthi Comics pod licencama.. tako da nema smisla da preko ljubitelja stripova vode bitku sa LU ili bilo kojim drugim izdavačima koji godinama postoje i da njih nema ne bi bilo ni stripova, ovo govorim za BiH jer ovdje očito niko nema smisla za nešto da pokrene i istraje u tome... Žalosno ali istinito, ovo je svakodnevnica u ovoj državi.. Evo da ne bude samo o stripovima, pogledajte malo bolje prevode filmova, serija...zatim prevode da dokumentarnim programima.. nigdje bosanskog jezika, zašto, zato što je lijenim bošnjama lakše čitati srpske i hrvatske prevode, bez uvrede, nego ponuditi svoje prevode..a onda neko nam kriv što nam kažu da ne postoji bosanski jezik.. Tako je i sa ostalim stvarima.. Uredu je boriti se za prava izdavanja, distribucije i ostalog...al ako za to imaš nešto ponuditi svoje. Ako nema potražnje za stripovima u BiH da bi se imalo koristi, zašto se onda niko ne potrudi da na vrijeme opskrbi striparnice po susjednim državama i tako zaradi neki novac.. Ima toga mnogo, ako bi krenuli o svemu mogli bi cijelu noć i dan.. Ista stara priča ba...nema smisla

*

Offline Colt

• *
  • 8
  • +4/-4
« Reply #2658 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 21:00:46 »

*

Offline maki

• 450
  • +14/-11
« Reply #2657 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 20:24:00 »
Žalosna priča je Agarthi a mogao bi postati još i žalosnija i izazvati dodatni gnjev.
Ovo što sam čitao na stripovi.com je ono što smo svi i na neki način predviđali- Agarthi je krenuo nekim revanšizmom (to je za mene to) i nastojat će zabraniti uvoz Ludensovih stripova (pokušaj da se više novca slije u kase njihove striparnice)... taman kao da im je Ludens kriv za nešto. Izdaju i jedni i drugi Zagora ali kilometarski su na različitim brojevima, a ostala izdanja MV, MM, JD i SL ionako ne izdaje LU. Mogli bi kioski postati pusti a oni tako preko striparnice namaknuti nešto novca  da ponekad izbace svoj strip ali očito im je primarno da zarađuju prodajom stripova.
Loše nam se piše, ako pomislim da sam jučer možda i posljednji, pretposljednji put otišao i probrao izdanja koja pratim.
A nikakva konkurencija nije bila, mogao bih razumjeti da su oni na KT 3 a Ludens ga tek izbacio ali ovo... pih.
I da, gdje im je Valter više i šta kažete pretplatnici, jaki ste na živcima?

*

Offline kopre86

• *
  • 35
  • +6/-0
« Reply #2656 : ?ETVRTAK, 28, Kolovoz, 2014, 09:39:15 »
Medjunarodni dan citanja stripova u javnosti...
Bas me zanima dal je neko ponio sa sobom nesto od Agartija :)

*

Offline XchocoX

• *
  • 4
  • +1/-1
« Reply #2655 : Utorak, 26, Kolovoz, 2014, 12:19:34 »
nisam bio na forumu vise od godinu dana i opet ista stvar, od stripova nista :D
pozdrav svima

*

Offline Jasko

• *
  • 3
  • +0/-1
« Reply #2654 : Utorak, 26, Kolovoz, 2014, 08:32:39 »
Za Alana Forda je ideja odlična, samo to treba gurati.

*

Offline Jonah Hex

• 215
  • +8/-1
« Reply #2653 : Srijeda, 20, Kolovoz, 2014, 12:08:28 »
Alan Ford umjesto započetih, nedovršenih serijala ili čak nekih najavljenih koji još nisu krenuli?!  ;D

Za Valtera rečeno da ide u štampu 1. augusta, a da će biti u prodaji polovinom mjeseca. Evo, sad je 20.
Za Valtera im je očito LU i/ili VČ kriv jer eto oni su naredili pošti da ne smije dostavljati plaćene Valtere ljudima. :)

*

Offline sinister

• 482
  • +6/-5
« Reply #2652 : Srijeda, 20, Kolovoz, 2014, 08:29:21 »
Alan Ford umjesto započetih, nedovršenih serijala ili čak nekih najavljenih koji još nisu krenuli?!  ;D

Za Valtera rečeno da ide u štampu 1. augusta, a da će biti u prodaji polovinom mjeseca. Evo, sad je 20.
Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.

*

Offline DMX

• 435
  • +15/-9
    • Okružen Mrtvima - The Walking Dead - DOWNLOAD
« Reply #2651 : Srijeda, 20, Kolovoz, 2014, 00:56:05 »
Komedija se nastavlja... postajemo kao neke trač babe  

*

Offline maki

• 450
  • +14/-11
« Reply #2650 : Utorak, 19, Kolovoz, 2014, 23:01:00 »
Pih, AC ništa ne izdaje skoro godinu dana a povratak s izbacivanjem nekih trobroja Alan Forda bi bio komičan.