Comming soon - Agarthi !!!

• 2693 replies
  • 184036 views

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline Godfather

• 159
  • +16/-12
Odg: Comming soon - Agarthi !!!
« Reply #2694 : Nedjelja, 15, Srpanj, 2018, 23:30:48 »
Hvala najljepše na postu, mišljenju, pohvalama i kritici. Vjerovatno ste u sve u pravu, ali i ovih 6 godina, odnosno nepunih 5 kako Bonelli Agarhti izdanja ne izlaze, nešto će vjerovatno donijeti, ili da se i ovaj hosting za forum :) prestane plaćati, ili će se roditi nešto novo.  Iako niko nije primjetio, i forum je dobio manji ili veći redizajn, više opcija i veću brzinu učitanja, još samo da štampanje pored pojeidnačnih izdanja krene na serijeske publikacije, pa da možemo reći da smo nešto naučili iz prošlih 6 godina. Lp :)

Sve je to lijepo i vjerujem da ste ulozili truda i rada da se forum popravi ali kao sto vidite danas to i nema previse svrhe kad ga niko i ne koristi. Nema na cemu, zao mi je sto se sve tako tmurno zavrsilo nisam ocekivao odgovor na moj post mada sam se iskreno potajno nadao nekom čudu i najavi nastavku izdavanja Bonneli izdanja a pogotovo Magičnog Vjetra koji mi je ostao nedovršen. Nazalost danas bi to sigurno bilo jos manje isplativo i za vas suludo,od zraka se ne zivi a za izdavanje stripova treba puno ulagati. Volio bih da znam sta je poslo po zlu, da li je to bio novac ili nesto drugo. Vama hvala jos jednom na svom trudu i radu i znajte da ste sigurno obiljezili jedan mali dio zivota jedne persone. Svako dobro  :)

*

Offline Agarthi Comics

• 1054
  • +18/-1
  • "zašto kupovati na trafici, pored www.stripovi.ba"
    • Internet prodavnica stripova - WEBSHOP
« Reply #2693 : Nedjelja, 15, Srpanj, 2018, 23:08:42 »
Hvala najljepše na postu, mišljenju, pohvalama i kritici. Vjerovatno ste u sve u pravu, ali i ovih 6 godina, odnosno nepunih 5 kako Bonelli Agarhti izdanja ne izlaze, nešto će vjerovatno donijeti, ili da se i ovaj hosting za forum :) prestane plaćati, ili će se roditi nešto novo.  Iako niko nije primjetio, i forum je dobio manji ili veći redizajn, više opcija i veću brzinu učitanja, još samo da štampanje pored pojeidnačnih izdanja krene na serijeske publikacije, pa da možemo reći da smo nešto naučili iz prošlih 6 godina. Lp :)

*

Offline Godfather

• 159
  • +16/-12
« Reply #2692 : Petak, 06, Srpanj, 2018, 11:44:12 »
Prošlo je 6 godina i dosta mjeseci od kad sam u ruci kao dječak držao prvo BH strip izdanje Magičnog Vjetra. Sjećam se kako sam bio oduševljen i sretan, nevjerovatan kvalitet korica i štampe upakovan u plastificiran omot u kojem sam pronašao tonu promo materijala, kvalitet nepoznat i većim i do tad poznatijim izdavačima iz susjednih nam zemalja. Kroz neko vrijeme sam na poklon dobio jedan broj koji mi je stigao poštom, paket u kojem je strip stigao je bio nevjerovatan da se iz aviona izbacio ne bi mu ništa bilo, oduševljenju nigdje kraja.

Danas se pitam kako je moguće da je sve to propalo, 6 godina je relativno kratak historijski period a svijet oko nas se prevrnuo naopačke. Umjetnost se kod nas nikad nije puno cijenila književna i likovna pogotovo a kad to dvoje spojite i dobijete strip kombinacija je za naše prostore još manje zanimljiva. Jedina umjetnost koja se kod nas danas može smatrati uspješnom je "muzika" jala bratizam i slični estradni projekti koji će krajem ovog mjeseca napuniti Skenderiju mladima, djeca u dobi od 14-18 godina od kojih sigurno niko nije ni pomislio da drži nekakav strip u ruci. Da uopšte ne računam pojavu pametnih telefona od kojih se većina odvaja samo kad krene u krevet a i to samo zato što mora, mjesta za čitanje skoro da nigdje i nema. Ko zna šta će biti za 6 godina, čisto sumnjam da će i ostali izdavači poput Ludensa, VČ, Libelliusa imati isplativost u štampanju Bonneli izdanja, danas su Marvel i DC vjerovatno mnogo zanimljivija zbog uticaja filmova i video igara.

Sve u svemu, hvala Agarthiu na pokušaju da nam približe strip umjetnost nevjerovatnim kvalitetom BH izdanja i jako mi je žao što se sve to završilo samo na pokušaju, da živimo negdje drugo vjerovatno bih sad na polici imao komplet Magičnog Vjetra a ne prvih nekoliko brojeva koje je Agarthi izdao. Vjerujem da je finansijski bilo neizdrživo plus problemi sa štamparijama, distributerima, prodavačima, noćna mora za voditi posao. Vjerovatno ovaj post neće niko ni vidjeti, na forum niko više i ne ulazi a nekad nas je ovdje bilo u desetinama pa smo zajedno komentarisali i isčekivali nove broje AC izdanja, barem sam rekao što mi je na duši a riječi ne mogu izblijediti. (Bar dok se forum hosting plaća  ;D)

*

Offline kopre86

• *
  • 35
  • +6/-0
« Reply #2691 : Srijeda, 04, O?UJAK, 2015, 11:18:37 »
Jel ima neko kakvu informaciju u vezi Agartija? Vidim na Fejsbuku su zadnji put bili aktivni 7 februara...sa obecanjima da ce zavrsiti zapocete serijale.

*

Offline maki

• 450
  • +14/-11
« Reply #2690 : Utorak, 06, SIJE?ANJ, 2015, 21:42:35 »
Pozdrav svima koji dolaze. I ja onako naletim iz dosade. Jel itko bio u striparnici, pricao, cuo nesto? Dobivaju li bar stripove iz Hrvatske redovno?

« Reply #2689 : Srijeda, 10, Prosinac, 2014, 23:28:20 »
Nije me bilo nekoliko mjeseci na forumu a ovi iz Agarthija nisu ni pišljivu sveskicu objavili - sramota ljudi moji, čista sramota  :-[
No, primijetio sam da se pojavio nekakvi spamer, prava botina, samo bezveze piše tamo neke rečenice na engleskom koje rijetko ko može da razumije.

Inaće, šta se radi kod vas?

*

Offline XchocoX

• *
  • 4
  • +1/-1
« Reply #2688 : Ponedjeljak, 10, Studeni, 2014, 11:19:06 »
ma nije problem kad pocnu izdavati, ali dok ne pocnu , ne ostaje nam nista drugo nego da se za*ebavamo :D
ima li gdje Valtera :P

*

Offline Jonah Hex

• 215
  • +8/-1
« Reply #2687 : Subota, 08, Studeni, 2014, 17:16:48 »
Sve me ovo podsjeća na priče oko ukidanja vize za USA za RH putovnice. Još od 2008. se govori svaki čas... još malo... Veliki korak je napravljen... itd... A evo i 2015 godine pa vize su i dalje tu

*

Offline maki

• 450
  • +14/-11
« Reply #2686 : ?ETVRTAK, 06, Studeni, 2014, 19:18:14 »
Ma daj Davore, ako je SL još kod tebe u AC izdanju, nećeš moći odoljeti nastavku  :D

*

Offline Davor2403

• 399
  • +12/-2
« Reply #2685 : ?ETVRTAK, 06, Studeni, 2014, 17:21:12 »
Meni je sve ovo mlaćenje prazne slame, od samog početka nisu ni redovni ni ništa, a u zadnjih dvije godine praktično ne postoje, pa Valtera su im ljudi uplaćivali ima koliko - 4- mjeseci!? I gdje su, ni da reknu ljudima kada će to stići!

Pa evo i sada pročitajte na s.com, baš je ovih dana netko pisao kako im je i striparnica poluprazna, da novih izdanja nema ništa praktično...

Ja im i dalje ništa ne vjerujem, i stojim pri tome da bih spreman bio uzeti samo neke One Shotove, tipa Oči i Tama, ito samo na trafici bez ikakvih uplata prije, a drugo ništa a njima sretno s izdavanjem,samo mi je krivo što su me ovo natjerali da uzimam, ostao sam bez nekih 100injak km koja sam mogao iskoristiti za neka druga izdanja, ali eto sve je to škola..

Ja sam bio prije nekih 10ak dana u striparnici i malo je reci da je striparnica poluprazna, prije bih rekao da je poprilično puna.

Molim te Davore bez ljutnje, ali zašto su te "natjerali" da uzimas? Razumijem da si nesto uzimao ocekujuci da ce serijali da izlaze redovno, pa su te izradili, ali ipak natjerali?

A daj, ovo mi djeluje kao da radiš kod njih?!

Otiđi na s.com, ljudi koji su godinama tamo i kojima vjerujem na riječ su tako rekli, ne znam zbog čega bi vjerovao tebi a ne njima? Možda je njima striparnica puna do krova, ali jednih te istih izdanja, fino ljudi kažu da nema ničeg novog odavno, dakle ne radi se samo o tome da su prestali izdavati, nego uopće ni ne nabavljaju stvari redovno!

I natjerali su me, jer su davali lažna obećanja, ito godinama, i onda ništa od toga, dao sam pare za nešto što je ostalo polovično, a takve stvare me ne zanimaju.. Evo ako tebe zanimaju, rado ti sve njihovo što imam prodam u pola cijene?

*

Offline Poletarac

• *
  • 2
  • +0/-0
« Reply #2684 : ?ETVRTAK, 06, Studeni, 2014, 08:17:21 »
Meni je sve ovo mlaćenje prazne slame, od samog početka nisu ni redovni ni ništa, a u zadnjih dvije godine praktično ne postoje, pa Valtera su im ljudi uplaćivali ima koliko - 4- mjeseci!? I gdje su, ni da reknu ljudima kada će to stići!

Pa evo i sada pročitajte na s.com, baš je ovih dana netko pisao kako im je i striparnica poluprazna, da novih izdanja nema ništa praktično...

Ja im i dalje ništa ne vjerujem, i stojim pri tome da bih spreman bio uzeti samo neke One Shotove, tipa Oči i Tama, ito samo na trafici bez ikakvih uplata prije, a drugo ništa a njima sretno s izdavanjem,samo mi je krivo što su me ovo natjerali da uzimam, ostao sam bez nekih 100injak km koja sam mogao iskoristiti za neka druga izdanja, ali eto sve je to škola..

Ja sam bio prije nekih 10ak dana u striparnici i malo je reci da je striparnica poluprazna, prije bih rekao da je poprilično puna.

Molim te Davore bez ljutnje, ali zašto su te "natjerali" da uzimas? Razumijem da si nesto uzimao ocekujuci da ce serijali da izlaze redovno, pa su te izradili, ali ipak natjerali?

*

Offline Davor2403

• 399
  • +12/-2
« Reply #2683 : ?ETVRTAK, 06, Studeni, 2014, 07:19:26 »

*

Offline kokan

• 161
  • +7/-0
« Reply #2682 : Srijeda, 05, Studeni, 2014, 21:05:58 »
Nista ne vjerujem,dok ne vidim da su izdali najmanje cetiri,pet stripova.
Obecano je puno,a dobili smo premalo.

*

Offline djukak

• 111
  • +6/-0
« Reply #2681 : Srijeda, 05, Studeni, 2014, 11:56:43 »
Problem je sto mi je prva izmigoljila.  >:( Da li u njoj zavrsava neka prica? (bez 'nastavit ce se')

Da. u prvoj knjizi su epizode 1 - 7 (do str. 34).
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.

*

Offline DMX

• 435
  • +15/-9
    • Okružen Mrtvima - The Walking Dead - DOWNLOAD
« Reply #2680 : Srijeda, 05, Studeni, 2014, 11:53:36 »
Evo ga video. Prilog o Agarthi Comics počinje na 6 min. i 50 sec.

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/111705/kulturno-03112014
« Zadnja izmjena: Srijeda, 05, Studeni, 2014, 12:00:17 DMX »